Vėdinimo sistemos padeda užtikrinti optimaliausią patalpų temperatūrą, tinkamą drėgmės lygį ir nuolat tiekia švarų, šviežią orą. Kokybiškam šios įrangos veikimui didelę įtaką daro tinkama jos priežiūra. Taigi kaip prižiūrėti vėdinimo sistemas, kad jos tarnautų efektyviai ir ilgai?
Vėdinimo sistemų įrangoje su laiku kaupiasi dulkės, kietosios dalelės ir kiti nešvarumai. Dėl jų gali žymiai pablogėti vėdinimo sistemų darbas, dėl ko suprastės ir oro kokybė jūsų patalpose. Tad kokių priemonių galite imtis, kad pašalintumėte šiuos nesklandumus ir užkirstumėte jiems kelią?
Reguliariai keiskite filtrus
Laikykitės gamintojo ar montuotojo nurodymų ir rekuperatoriaus oro filtrus keiskite ne rečiau, kaip 6 mėnesius. Antraip suprastės oro kokybė patalpose, padidės vėdinimo sistemos triukšmas, greičiau suges ventiliatoriaus guoliai.
Reguliariai valykite vėdinimo sistemos vamzdyną
Vėdinimo sistemos vamzdyno neišvalysite su dulkių siurbliu ar šepečiu. Tam yra skirta speciali technika, kurios pagalba galima išvalyti stipriai užterštus vamzdynus iki 20 metrų ilgio. Toks valymo būdas ypač aktualus kavinių virtuvėms, kuriose ortakių vidus pasidengia storu riebalų sluoksniu ir kyla didelis gaisro pavojus.
Tinkamai prižiūrėkite ventiliatorius
Rekuperatorius – viena svarbiausių vėdinimo sistemų dalių, kuri užtikrina tinkamą oro cirkuliaciją. Atkreipkite dėmesį, jei rekuperatorius pradeda kelti didesnį triukšmą, neįprastai vibruoti – tai gali reikšti, kad reikia pakeisti stipriai užterštus rekuperatoriaus filtrus arba blogiausiu atveju rekuperatoriaus ventiliatorių variklius.
Neignoruokite elektroninių vėdinimo sistemos komponentų gedimų
Tam tikri elektroninių komponentų gedimai gali lemti visos vėdinimo sistemos darbo sutrikdymą, todėl neignoruokite, jei rekuperatoriaus valdymo skydelis praneša apie gedimus.
Užtikrinkite reguliarią techninę priežiūrą
Reguliari vėdinimo sistemų patikra ir techninė priežiūra yra geriausia prevencinė priemonė prieš sistemos gedimus. Laiku atlikta sistemos patikra padės išsiaiškinti galimus gedimus.
Atsižvelkite į gamintojo rekomendacijas
Kaip ir bet kokią techniką naudojant, taip ir su rekuperatoriumi, visuomet vadovaukitės gamintojo rekomendacijomis. Rekomendacijose dažniausiai bus nurodyti ir vėdinimo įrangos priežiūros bei eksploatacijos bendriniai nurodymai. Kiekviena sistema yra unikali, todėl gamintojo rekomendacijos padės užtikrinti, kad išvengtumėte klaidų, galinčių ne tik sutrikdyti vėdinimo sistemos darbą, bet ir jos sugadinimui.
Kaip dažnai reikėtų valyti vėdinimo sistemas?
Vėdinimo sistemos ortakių ir rekuperatoriaus valymas labai priklauso nuo pastato tipo, jo dydžio, kiek žmonių jame gyvena (dirba), kokia yra lauko oro tarša, ar patalpose yra gyvūnų, ar patalpose rūkoma ir t. t. Įprastai gyvenamųjų patalpų vėdinimo sistemas rekomenduojama valyti kas 3-5 metus, o komercinių ar pramoninių patalpų vėdinimo sistemas gali tekti valyti ir dažniau. Geriausia šį darbą patikėti profesionalams, kurie įvertins esamą sistemos būklę.
Reguliari ir tinkama rekuperatoriaus priežiūra užtikrins sklandų įrangos veikimą ir padės užkirsti kelią nenumatytiems gedimams bei brangiems remonto darbams. Tinkamai veikianti vėdinimo sistema efektyviai valys orą ir užtikrins visišką komfortą patalpoje.