VĖDINIMAS

Vėdinimas būna natūralus arba priverstinis (mechaninis). 

​- Natūraliam vėdinimui užtenka name esančių traukos kanalų ir varstomų langų bei durų. Tačiau tokiu būdu vasarą į patalpas iš lauko patenka nepageidaujamų dulkių, žiedadulkių, vabzdžių. O žiemą iš patalpų prarandama nemažai šilumos, susidaro šalti skersvėjai. 

​- Mechaninis vėdinimas sukuriamas ventiliatorių pagalba, kai pro specialiai sienoje padarytas angas šviežias oras paduodamas į patalpas, o iš patalpų šalinamas į lauką.

​-Kad šiltas oras nebūtų tiesiog  išmetamas į lauką, naudojamas  rekuperatorius, kurio naudingumo koeficientas gali siekti net iki 95% (prie tam tikros lauko temperatūros). Rekuperatoriaus pagalba į patalpas tiekiamas oras yra filtruojamas nuo dulkių, patalpose nebūna skersvėjų, nemalonių kvapų, perteklinės drėgmės, ant sienų nesusidaro pelėsis, o svarbiausia, kad žiemą grąžinama didelė dalis patalpų šilumos. 

Rekuperacija – procesas, kai  iš patalpų šalinamo šilto oro energija perduodama šaltam lauko orui pašildyti. Šis procesas vyksta rekuperatoriuje įmontuotame šilumokaityje.

​Priklausomai nuo pastato klasės, vėdinimo įrenginiui yra taikomi naudingumo koeficiento reikalavimai.

vėdinimas

Kyla klausimų ar norite sužinoti paslaugų kainą?

Pažymėjimai

Mūsų aukštos kvalifikacijos įrodymas.