Į ką atkreipti dėmesį renkantis šilumos siurblį

i-ka-reikia-atkreipti-demesi-renkantis-silumos-siurblius

Informacijos apie įvairias šilumos siurblių rūšis (oras-oras, oras, vanduo, geoterminiai ir t. t.) galite rasti daugybę. Kiekvienas šilumos siurblio tipas turi savo privalumų ir trūkumų, tad kaip išsirinkti tokią įrangą, kuri atitiktų jūsų lūkesčius ir poreikius? Į ką atkreipti dėmesį, kad pasirinkimas būtų tikrai pats geriausias jūsų namams ar kitoms patalpoms?

Dalinamės savo įžvalgomis ir patarimais, į kokius kriterijus ir veiksnius reikėtų atkreipti dėmesį renkantis tinkamiausią šilumos siurblį savo namams.

Pasidomėkite skirtingais šilumos siurblių tipais ir pasigilinkite, kokiu principu jie veikia.

Norint geriausiai įvertinti, kuris šilumos siurblys jūsų namams bus tinkamiausias, pirmiausia turėtumėte žinoti ir suprasti, kokie yra pagrindiniai šilumos siurbliai ir pasigilinti į jų charakteristikas.

  • Oras-oras šilumos siurbliai. Šie siurbliai naudoja lauko oro šilumą, pernešdami ją į pastato vidų. Jie lengvai įrengiami, yra ekologiški, pigesni nei kiti tipai, tačiau gali būti ne tokie efektyvūs šaltuoju metų laiku.
  • Oras-vanduo šilumos siurbliai. Šie siurbliai naudoja oro šilumą, kurią perduoda vandeniui, esančiam šilumos sistemose. Jie idealiai tinka grindiniam šildymui ir radiatorių sistemoms. Pradinė investicija įsirengiant oras-vanduo šilumos siurblį savo namuose gali atrodyti gana didelė, tačiau ilgainiui tai atsiperka mažesnėmis sąskaitomis už energiją.
  • Geoterminiai šilumos siurbliai. Šie siurbliai naudoja požeminę žemės temperatūrą, kuri yra stabili ištisus metus, todėl ypatingai patikima. Vienas pagrindinių aspektų, kodėl žmonės rečiau pasirenka šį variantą – įrengimo kaina, tačiau geoterminis šildymas yra itin efektyvus, o ilgainiui užtikrina ir ženkliai mažesnes eksploatacines išlaidas.

Įvertinkite savo būsto charakteristikas.

Renkantis šilumos siurblį, turite įvertinti ir tokius savo būsto aspektus, kaip:

  • Naujos ar senos statybos namas/statinys;
  • Izoliacijos lygis;
  • Būsto/patalpų dydis;
  • Klimato zona.

Nuo to priklausys, kokio tipo ir kokio galingumo šilumos siurblys jums bus tinkamiausias ir efektyviausias.

Apsvarstykite biudžetą, kurį norite/galite skirti šilumos siurbliui.

Kaina dažniausiai būna vienas iš lemiamą sprendimą padedančių priimti veiksnių. Bet kuris šilumos siurblio tipo pasirinkimas – tai investicija į savo namų komfortą, švaresnę aplinką ir mažesnes sąskaitas už energiją. Paprastai vienas pigiausių pasirinkimų – oras-oras šilumos siurblys, brangiausias – geoterminis šilumos siurblys, tačiau pastarojo eksploatavimas yra pigiausias.

Atsižvelkite į šilumos siurblio efektyvumą.

Renkantis šilumos siurblį atkreipkite dėmesį į rodiklius, nurodančius, kiek energijos (šilumos) įrenginys sukurs, lyginant su energija, kurią jis sunaudos tai šilumai sukurti. Aukštesni rodikliai reiškia, kad šilumos siurblys yra efektyvus ir turi mažesnes eksploatavimo sąnaudas.

Atkreipkite dėmesį ir į šilumos siurblio gamintoją.

Gamintojas – tai garantas, kad jūsų pasirinkimas bus kokybiškas ir efektyvus. Šilumos siurblių pasirinkimas didelis, tačiau šilumos siurblių gamintojų rinkoje yra dar daugiau, todėl gali būti sunku priimti tinkamą sprendimą. Renkantis gamintoją, iš kurio pirksite šilumos siurblį, atkreipkite dėmesį į jų žinomumą, reputaciją, klientų ir partnerių atsiliepimus, darbo patirtį ir pan. Labai svarbus ir pats aptarnavimas – rinkitės tokį tiekėją, kuris ne tik parduos prekę, bet ir gali suteikti tiek garantiją savo gaminiui, tiek ir montavimo bei priežiūros paslaugas.

Aplinkosaugos aspektas turėtų likti ne paskutinėje vietoje.

Ateities energija – švari energija, būtent todėl atsižvelkite į šilumos siurblių rodiklius, rodančius jų poveikį aplinkai. Kuo mažesnį CO2 pėdsaką šilumos siurblys palieka, tuo jis ekologiškesnis ir saugesnis aplinkai.

Pasitarkite ir pasikonsultuokite su specialistais.

Vis dėlto, prieš įsigyjant šilumos siurblį, geriausia pasitarti su specialistais. Jie geriausiai įvertins, koks šilumos siurblys atitiks ne tik jūsų lūkesčius ir poreikius, bet svarbiausia, patars, koks sprendimas bus efektyviausias būtent Jūsų namuose.

Į šilumos siurblio pasirinkimą žiūrėkite rimtai, nes tai padės ne tik sutaupyti pinigų, bet ir užtikrins jūsų namų komfortą ir tvarią, švarią aplinką.

Mes padėsime Jums išsirinkti tinkamiausią sistemą

Užpildykite formą arba susisiekite tel. +370 685 00651

Taip pat skaitykite

Konsultacijos svarba

Oro kondicionierius ir komfortas namuose

Kaip išsirinkti kondicionierių savo namams?