Kaip rekuperatorius gali pagerinti darbo efektyvumą

kaip-kokybiskai-vedinimo-sistema-gali-pagerinti-darbo-efektyvuma

Žmonės didelę laiko dalį praleidžia patalpose, daugiausiai namuose ir darbe. Todėl be galo svarbu, kad tiek namuose, tiek ofise mus suptų švarus ir šviežias oras. Tinkamas oras lemia ne tik mūsų sveikatą, bet ir produktyvumą darbe. Atlikti tyrimai parodė, kad sveikoje patalpoje oras turėtų keistis 5-6 kartus per valandą, o geriausiai tai gali užtikrinti modernios vėdinimo sistemos.

Netinkamo patalpų vėdinimo pasekmės darbuotojams ir jų darbo našumui

Kokios pasekmės gali būti dėl netinkamo patalpų vėdinimo?

 • Prastai vėdinamose patalpose darbuotojus gali kamuoti nuolatinis mieguistumas, nuovargis;
 • Jie gali nesugebėti ilgiau susikoncentruoti ir sutelkti dėmesio į paskirtą užduotį;
 • Dėl šviežio oro trūkumo, jiems gali dažnai skaudėti galvą;
 • Juos gali varginti galvos svaigimas ir bendras kūno silpnumas;
 • Gali padidėti jautrumas, darbuotojai bus dirglesni;
 • Padažnės alergijos;
 • Gali kamuoti įvairūs odos bėrimai;
 • Gali padidėti stresas, nerimas;
 • Dėl per mažo drėgmės kiekio gali išsausėti gerklė, nosies ertmė ir oda;
 • Dėl per didelio drėgmės kiekio dažniau puls virusai ir bakterijos, darbuotojai sirgs peršalimo ligomis, gripu ir pan. Be to, dėl didelio drėgmės kiekio pastate gali atsirasti pelėsis, kuris yra itin pavojingas žmonių sveikatai.

Kas rodo, kad patalpose neužtikrintas tinkamas vėdinimas?

Teršalai. Prastas vėdinimas pirmiausiai susijęs su padidėjusiu kenksmingų medžiagų kiekiu ore – jame gali kauptis anglies dioksidas, anglies monoksidas, formaldehidas, dulkės, bakterijos, virusai, žiedadulkės ir kt. alergenai. Padidėjusi šių medžiagų koncentracija prastai vėdinamose patalpose turi didelę neigiamą įtaką žmogaus sveikatai.

Drėgmė. Netinkamai vėdinamose patalpose drėgmės lygis gali būti per žemas arba per didelis. Kai oras yra per sausas, tuomet darbuotojams daug greičiau gali išsausėti akys, jie negalės tinkamai dirbti prie kompiuterio ekrano. Nemalonumų sąrašą papildys ir skausminga, sausa ir „tempianti“ oda, sausa gerklė bei nosies gleivinė, dėl ko darbuotojus dažniau kamuos skaudanti gerklė ir sloga.

Priešingu atveju, kai drėgmės lygis patalpoje yra per didelis, darbuotojai taip pat nesijaus komfortiškai. Tokiose patalpose norėsis palaikyti aukštesnę temperatūrą, kas gali išauginti elektros kaštus. Be to, itin drėgnose patalpose tarpsta grybeliai, virusai ir bakterijos, tad darbuotojai dažnai sirgs peršalimo ir viršutinių kvėpavimo takų ligomis, gripu.

Temperatūra. Ofise daug dažniau nei namuose vyksta žmonių kiekio pokyčiai – čia vyksta ir susirinkimai, kai dauguma darbuotojų susiburia vienoje konkrečioje erdvėje, daugelis dirba lanksčiomis darbo valandomis, tad vienu metu ofise gali būti daug žmonių, kitu mažiau ir t. t. Todėl darbo vietoje ypatingai svarbu užtikrinti, kad būtų greitai reaguojama į pokyčius ir temperatūra sureguliuota taip, kad atitiktų ir higienos normas, ir suteiktų visišką komfortą dirbantiems.

Ofise lango atidarymas tikrai neišspręs vėdinimo problemų. Visų pirma, tai itin neefektyvu, o didesnėse patalpose neužtikrina ir tinkamos oro cirkuliacijos. Be to, toks būdas neišvalys patalpos oro, o priešingai, gali jį dar labiau užteršti, per langą pateks ne tik įvairiausi teršalai, bet ir alergenai, virusai ir bakterijos, kas nepadidins darbuotojų produktyvumo. Negana to, kiekvienas žmogus yra individualus, todėl lango atidarinėjimas ar uždarinėjimas tikrai nesuteiks jokio komforto: vienam karšta, kitam šalta atidarius langą, dar kitam pučia skersvėjis, kitas negalės susikaupti dėl triukšmo, sklindančio per atidarytą langą iš gatvės ir t.t.

Tad vienas efektyviausių ir geriausių būdų suteikti visišką komfortą savo darbuotojams – tai modernios vėdinimo sistemos įrengimas. Toks sprendimas darbuotojams padės atlikti visus jiems pavestus darbus nekeliant pavojaus jų sveikatai ir saugumui.

Kokybiška vėdinimo sistema:

 • Išvalys patalpų orą, pašalins teršalus, bakterijas, nemalonius kvapus (pvz., rūkalų), sumažins virusų plitimą;
 • Užtikrins tinkamą drėgmės lygį;
 • Palaikys optimaliausią oro temperatūrą.

Kokybiška vėdinimo sistema ir rekuperatorius yra tiesiogiai susijusę su pagerėjusia darbuotojų sveikata, geresne koncentracija ir dėmesingumu, didesniu darbuotojų pasitenkinimo darbo aplinka lygiu ir pan. Tad rekuperacinė vėdinimo sistema gali sumažinti darbuotojų nedarbingumo dienų skaičių ir užtikrinti geresnius darbo rezultatus.

Mes padėsime Jums išsirinkti tinkamiausią sistemą

Užpildykite formą arba susisiekite tel. +370 685 00651

Taip pat skaitykite

Konsultacijos svarba

Oro kondicionierius ir komfortas namuose

Kaip išsirinkti kondicionierių savo namams?