Vėdinimo sistemos reikšmė miego kokybei

Miegas gyvybiškai svarbus kiekvieno žmogaus fizinei, psichinei sveikatai ir bendrai gyvenimo kokybei. Šiandieninis žmonių gyvenimas dažniausiai yra įtemptas, kupinas darbų ir naujų projektų, kuriuos norėdami įgyvendinti daugelis dažniausiai aukoja būtent miegą. Todėl ypatingai svarbu užtikrinti, kad miegas būtų kuo kokybiškesnis.

Kokybišką miegą lemia daugybė aspektų, tokių kaip tinkama rutina, higiena, mityba ir pan., bet vienas svarbiausių ir reikšmingiausių – tinkamas patalpų oras. Net jei miegate tiek, kiek rekomenduojama, dar nereiškia, kad jūsų miegas kokybiškas. Prastas oras, netinkama patalpų temperatūra gali ženkliai sumažinti miego kokybę ir naudą.

Kaip prastas patalpų oras veikia mūsų miego kokybę?

Yra atlikta nemažai tyrimų, kurių metu nustatyta, kad prasta oro kokybė ir netinkama patalpų temperatūra neigiamai paveikia miego kokybę. Naktį mums kvėpuojant išsiskiria anglies dvideginis, kuris, jei nėra tinkamo vėdinimo, gali net tris kartus viršinti rekomenduojamą lygį. Negana to, jei gyvenate netoli gatvės, didmiestyje, tuomet jūsų namų patalpų oras gali būti užterštas ir kitais teršalais, kurie lems ir jūsų sveikatą, ir miego kokybę.

Pavasarį neretai miegą sutrikdo ir įvairios alergijos – dauguma alergenų (pavyzdžiui, žiedadulkės) patenka iš lauko pro langą. Tačiau alergenai miegamajame gali užpulti ne tik konkretaus sezono metu, bet ir ištisus metus: dulkės, erkutės, pelėsis, gyvūnų plaukai ir pleiskanos – tai tik dalis nematomų priežasčių, kodėl jūsų miegas galėjo suprastėti. Dėl prastos oro kokybės naktimis jus gali varginti užgulta nosis, čiaudulys, sloga, ašarojančios akys, galvos skausmas, knarkimas ir t. t.

Vėdinimo sistemų svarba

Vėdinimas – tai procesas, kurio metu švarus oras paduodamas į patalpas, o nešvarus pašalinamas. Būtent vėdinimo sistemos užtikrina sklandžią oro apykaitą ir užtikrina optimalią patalpų temperatūrą. Galbūt lango atidarymas ir miegamojo pravėdinimas ir padės lengviau užmigti, tačiau vėsus nakties vėjelis tikrai nepadės išvalyti jūsų patalpų oro. Negana to, jei lauke oras yra labiau užterštas nei oras, esantis jūsų kambaryje, tuomet atidarius langą jūs tik dar labiau užteršite savo namų orą.

Vėdinimo sistemos veikia taip, kad patalpose visuomet būtų šviežio, švaraus oro, mažina anglies dioksido ir kitų dujų kiekį, padeda sureguliuoti drėgmės kiekį, panaikina nemalonius kvapus, nesukelia skersvėjų, palaiko optimalią kambario temperatūrą. Tad tai yra investicija į kokybišką miegą ir jūsų sveikatą.

Mes padėsime Jums išsirinkti tinkamiausią sistemą

Užpildykite formą arba susisiekite tel. +370 685 00651

Taip pat skaitykite

Konsultacijos svarba

Oro kondicionierius ir komfortas namuose

Kaip išsirinkti kondicionierių savo namams?