Oro kondicionierius ir komfortas namuose

Dažnas, naudojantis oro kondicionierių, skundžiasi, kad namuose oras tapo sausas, kad dažnai persišaldo gerklę, kad naktį negali miegoti su įjungtu kondicionieriumi, nes jis pučia tiesiai į galvą ar kojas ir t. t. Tačiau daugelis šių problemų yra susijusios ne su pačiu kondicionieriumi, o su netinkamu jo naudojimu. Tad šiame straipsnyje aptarsime, kaip tinkamai naudotis oro kondicionieriumi, kad jis keltų ne diskomfortą, o suteiktų visišką komfortą patalpose.

Montavimo vieta

Oro kondicionieriaus montavimo vieta yra be galo svarbi tiek jūsų sveikatai, tiek komfortui. Jei kondicionierius bus įrengtas toje vietoje, kur daugiausiai leidžiate laiką ir nuolat į jus pūs vėsų orą – labai greitai susirgsite peršalimo liga. Lygiai taip pat jausitės prastai, jei naktį oro kondicionierius oro srovę pūs tiesiai į jūsų lovą. Tačiau jei oro kondicionierius bus sumontuotas tose erdvėse, kuriose mažai būnate, o oro srautui bus kliūčių pasklisti plačiau, tuomet jis orą vėsins itin neefektyviai. Būtent todėl perkant ir montuojant kondicionierių, rekomenduojama pasikonsultuoti su specialistais.

Reguliari priežiūra

Reguliari priežiūra apima kelis veiksnius:

  • Išorinis įrenginių valymas. Labai svarbu, kad valytumėte dulkes ir kt. nešvarumus nuo tiek viduje, tiek išorėje esančių įrenginių paviršių. Išorinį bloką turite saugoti ir nuo medžių lapų, šakų, purvo ir kt. veiksnių.
  • Reguliarus oro filtrų keitimas. Vienas pirmųjų dalykų, ką turite padaryti, kad kondicionierius tinkamai veiktų ir nepakenktų oro kokybei – reguliariai jį prižiūrėti ir keisti oro filtrus ne rečiau nei nurodo gamintojas. Oro filtras surenka visas ore sklandančias dulkes, nešvarumus, smulkias šiukšles, o aukščiausios kokybės filtrai filtruoja dar ir virusus, bakterijas ir pan. Netinkama oro filtrų priežiūra ne tik pablogina patalpų oro kokybę, bet ore sklandantys nešvarumai gali sukelti ir įvairias alergijas, kvėpavimo takų ligas ir pan. Būtent todėl filtrų priežiūra ir jų keitimas yra be galo svarbus veiksnys jūsų sveikatai. Negana to, atlikti tyrimai rodo, kad nešvarūs oro filtrai gali išauginti elektros sąskaitas net 15 proc. daugiau.
  • Reguliari techninė apžiūra. Reguliari techninė apžiūra leidžia laiku aptikti nedidelius gedimus ir užbėgti didesnėms problemoms už akių.

Uždarykite langus ir duris

Jei norite efektyviai atvėsinti namus, tuomet turite laikyti uždarytus langus ir duris. Atidarius langus ar duris iš lauko į vidų patenka šiltas oras, todėl kondicionierius turės be perstojo sunkiau dirbti tam, kad atvėsintų kambario temperatūrą. Tai ne tik neefektyvu, bet ir išaugina sąskaitas už energiją. Tas pats pasakytina ir apie patalpų šildymą kondicionieriumi žiemos metu. Atidarius langą – į vidų pateks šaltas oras, dėl ko kondicionierius turės sunkiau dirbti.

Nustatykite tinkamą temperatūrą

Kai lauke oro temperatūra pakyla, dažnas žmogus stengiasi patalpas atvėsinti iki maksimumo – tai viena dažniausių ir didžiausių klaidų. Labai greitai toks žmogus pradeda skųstis skaudančia gerkle, pakimusiu balsu, bėgančia nosimi, o kartais ir pakilusia temperatūra. Labai svarbu, kad karštomis dienomis lauko ir vidaus oro temperatūra nesiskirtų daugiau nei 4-6 laipsniais.

Palaikykite tinkamą patalpų oro drėgmės lygį

Tinkamas patalpų drėgmės lygis yra be galo svarbus oro kokybei. Dažnai žmonės, naudodami kondicionierių, pastebi, kad jų oda išsausėjo, tapo šiurkšti, pradėjo pleiskanoti, paraudo ir pan. Taip gali būti dėl kelių priežasčių:

  • Naudojate per mažo galingumo oro kondicionierių. Netinkamų parametrų įrenginys dirbs sunkiau ir ilgiau, dėl to ore esanti drėgmė bus greičiau išgarinama. Tuo tarpu, tinkamo dydžio kondicionierius atvėsins orą per optimaliausią laiką ir nespės išgarinti drėgmės.
  • Namai prastai vėdinami. Dažniausiai nepakankamai išvėdinami namai tais atvejais, kai juose nėra įrengta kokybiška vėdinimo sistema.

Naudokite išmanųjį termostatą

Išmanusis termostatas leidžia lengvai ir paprastai valdyti oro temperatūrą, kad būtų užtikrintas visiškas komfortas. Juk vienokia kambario temperatūra reikalinga, kai esame patalpoje, ir visiškai kitokia, kai esame darbe, išvykę ar miegame naktį. Taip pat gaminant valgyti ar sulaukus daugiau svečių namuose, įprastai galime iš karto nepastebėti, kaip pakyla oro temperatūra namuose, o turint išmanųjį prietaisą, jis automatiškai reaguoja į pakitimus ir sureguliuoja temperatūrą taip, kad visomis sąlygomis patalpoje būtų visiškas komfortas.

Tad dažnu atveju prasta savijauta ir diskomfortas namuose jaučiamas dėl neteisingo kondicionieriaus naudojimo, pradedant jo montavimo vieta, reguliaria priežiūra ir užbaigiant tinkamos temperatūros nustatymu bei tinkamo drėgmės lygio palaikymu.

Mes padėsime Jums išsirinkti tinkamiausią sistemą

Užpildykite formą arba susisiekite tel. +370 685 00651

Taip pat skaitykite

Konsultacijos svarba

Oro kondicionierius ir komfortas namuose

Kaip išsirinkti kondicionierių savo namams?